ماشین اسباب بازی یدک کش سیار چه تاثیری بر آینده کودک دارد؟

ماشین اسباب بازی یدک کش سیار چه تاثیری بر آینده کودک دارد؟

آیا به نظر شما واقعا بین خرید ماشین اسباب بازی یدک کش سیار با آینده کودک تان ارتباطی هست؟ بیایید به این مسئله دقیق تر نگاه کنیم. حتما شنیده یا دیده اید که از کودکان پرسیده می شود: «دوست داری در بزرگی چه کاره شوی؟» برخی جواب می دهند پلیس، برخی پزشک و برخی خلبان و برخی حتی دوست دارند راننده شوند. معمولاً این پاسخ ها جالب و شنیدنی و گاه طنزآمیز هستند که نشان از روحیه، نوع نگاه و استعدادهای شکوفا نشده در آنان است. برای هر گروه از این کودکان می بایست اسباب بازی های مشابهی علایق کاری و تخصصی آن ها فراهم کرد. مثلا برای کودکی که علاقمند رانندگی است بهتر است ماشین هایی تهیه کرد که به فضای واقعی شبیه تر باشند. مثل خودرو باری، جرثقیل یدک کش یا یدک کش سیار.

کودک ، خودش را راننده یدک کش سیار تصور می کند!

بر هیچ کس پوشیده نیست که یک پسربچه و در مواردی یک دختربچه با ماشین های اسباب بازی این چنینی، چگونه غرق در لذت بازی می شود. خود را یک فرد بالغ می انگارد و از قرار گرفتن در نقش یک بزرگسال بسیار به خود می بالد و احساس غرور می کند. البته ماشین اسباب بازی یک علاقه مشترک بین تمام پسران است و کمتر پسری را می شود پیدا کرد که در بین اسباب بازی هایش خودروی اسباب بازی دیده نشود. خصوصا اینکه در شرایط فعلی نسبت به سال های قبل تنوع این ماشین ها بیشتر شده است. شما انواع ماشین های اسباب بازی را می توانید در مغازه های اسباب بازی فروشی ببینید. اتوبوس، کامیون، میکسر بتن، تریلی، جرثقیل و جرثقیل ماشین بر، یدک کش سیار ، خودرو سبک و خودروی سنگین، وانت، حتی در مواردی خودروهای بومی مانند پیکان وپراید و نیسان یدک کش و… . در حدی که بسیاری از بزرگسالان هم برای خرید و تملک آن وسوسه می شوند.

اسباب بازی ها برای کودک واقعی هستند!

از بین این انواع خودرو، ماشین های باری مانند کامیون یا تریلی و ماشین های کشنده مانند یدک کش سیار در جذب پسربچه ها نقش مهم تری بازی می کنند. این نوع از خودروهای سنگین اسباب بازی می توانند با دیگر اسباب بازی های کودک در حین بازی ترکیب شوند.

پسرها معمولا با کامیون یا تریلی خود دیگر اسباب بازی ها مثل تکه های لگو را بار می زنند و مانند یدک کش سیار خود مثلا کار امداد خودرو تهران را می کنند و دیگر ماشین های اسباب بازی خود را یدک می کشند. این نوع بازی ها برای پسربچه ها خیلی لذت بخش ترند. چراکه در نظر کودک یک فعالیت واقعی اتفاق می افتد. کودک با خود فرض می کند که یک فنی کار است و با یدک کش سیار دارد یکی از ماشین های دیگرش که در راه مانده را برای تعمیر به تعمیرگاه می کشد.

کودکان با انجام این نوع بازی ها که موضوع آن به واقعیت قرابت بیشتری دارد برای آینده ای مسئولیت پذیرانه آماده تر می شوند و خود را در نقش تخصص های مختلف می آزمایند.

ارتباط انتخاب اسباب بازی با آینده کودک

این نتیجه انتخاب و خرید هدفمند و هوشمندانه اسباب بازی برای کودکان است. عینا همین کارکرد در اسباب بازی های ابزار آشپزی برای دختران دیده می شود. از آنجا که یکی از بزرگترین بحران های حال حاضر ما بحران اشتغال است بسیار مفید است که فرزندانمان از همان کودکی علایق و استعدادهای خود را بشناسند و با پرورش این استعدادها از سنین ابتدایی جوانی وارد بازار کار شوند. از طرفی بازی با این نوع اسباب بازی ها باعث رشد هوش کودک، اندام حسی کودک می شود. شما با زیر نظر گرفتن کودک در حین بازی از برخی مشکلات جسمی یا روحی احتمالی کودک خود با خبر می شوید و خواهید فهمید برای تشویق و هدیه به او از چه نوع وسایلی استفاده کنید.

Array

چگونه علاقه های فنی کودک را تشخیص دهیم؟

این انتخابی هوشمندانه برای خرید اسباب بازی است. خیلی مناسب است که کودک را در انتخاب اسباب بازی های مورد علاقه اش آزاد بگذارید و برای خرید آن خساست به خرج ندهید و با خود اینگونه فرض کنید که هزینه هایی که در این زمان می کنید جلوی بسیاری از هزینه های دیگر را در آینده خواهد گرفت.

به یاد داشته باشید انتخاب هوشمندانه اسباب بازی می تواند علاقه های کودک را نشان داده و در آینده کودک نقشی به سزا داشته باشد و کودک را برای قرار گرفتن در جایگاه مورد انتظار در آینده و جوانی و بزرگسالی آماده کند. نگران انتخاب های فنی و یدک کش سیار شدن و آینده کاری کودک نباشید. در سایت فنی کارا بسیاری از افراد فنی در حال فعالیت هستند که متخصص در زمینه کاری خود بوده و درآمد خوبی دارند. بدانید که جامعه به مشاغل فنی نیز نیاز دارد و تخصص افراد است که میزان درآمد آن ها را مشخص می کند.

سوالی دارید؟ اینجا کلیک کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp یکی ازهمکاران را انتخاب کنید
در کمتر از چند دقیقه جوابتون رو میدیم