شستشو عروسک پولشی در منزل

عروسک های پولشی معمولا از مواد گوناگونی چون پشم، فوم، پنبه پلی استر و … است. بهترین و اصولی ترین راه برای شستشو عروسک این است که ابتدا داخل عروسک را خالی کرده و سپس پوسته عروسک را جدا و به طور کامل بشویید.

این برای عروسک های زیپ‌دار و یا عروسک هایی که قابلیت باز شدن را دارند، صدق می‌کند. اما در بعضی از اوقات عروسک قابلیت باز شدن را ندارد. در آنجا باید چیکار کنیم؟ به چه شکل عروسک هایی که اندازه بزرگ دارند را بشوییم؟ برای پاسخ دادن به این سوالات تا اتنها این مقاله با همراه آبنبات باشید.

شستشو عروسک پولشی در منزل

Array

اگر که عروسک های با پوسته و جنس نمد خز، پنبه، پشم یا فوم و … دارید و قصد شستشوی آن را دارید ما به شما کمک می‌کنیم که بتوانید شستشوی انواع عروسک ها مخصوصا شستشوی عروسک خرس را به نحو صحیح انجام دهید.

با اینکه شستشو عروسک ها با تنوع جنس گوناگو متفاوت است، هر کدام را جدا جدا آموزش می‌دهیم. اما بهتر است قبل از شروع کردن به شستشو و تمیز کردن عروسک خود حتما متن زیر را یکبار مطالعه نمایید.

  1.  اگر عروسک فقط گرد و غبار گرفته است، فقط کافیست آن را گردگیری کنید.
    روش های گردگیری هم بسته به امکانات موجود، می تواند با کشیدن دستمالی نمدار روی عروسک، یا با استفاده از جارو برقی یا برس های مخصوص گردگیری باشد.
  2. برای عروسک هایی که کمی کثیف شده اند و یا لکه های کمرنگ و مشخصی بر روی آن ها ایجاد شده است، می توانید با استفاده از مقداری شوینده ملایم و آب، عروسک را بشویید. بدین صورت که با دست آغشته به مایع شوینده بر روی سطح عروسک بکشید تا کاملا تمیز شود. در ادامه مرحله آبکشی و خشک کردن را انجام دهید.
  3. زمانی که عروسک خیلی کثیف باشد، می توانید با توجه به راهنمای نوشته شده روی برچسب ها یا جعبه عروسک، اقدام به شستشوی عروسک با استفاده از ماشین لباسشویی نمایید.
    هنگام شستشو عروسک با ماشین لباسشویی باید به جنس عروسک، دمای آب مورد نیاز، شوینده های مجاز، نحوه خشک کردن عروسک، خرابی یا شکافتگی عروسک، لکه های سخت روی عروسک و … توجه کنید و اقدامات لازم را قبل از شستشو انجام دهید.

شستن عروسک هایی که قابلیت خالی شدن محتویات آن وجود دارد

Array

هدف از شستن عروسک به طور معمول شستن پوسته آن است، زیرا فقط پوسته قابلیت آلوده شدن را دارد و محتویات داخل آن در بیشتر اوقات تمیز می‌ماند. امّا بعضی اوقات ممکنه که عروسک در داخل آب بیافتد و کثیف شود. با این حال مجبور به شتشوی محتویات داخل آن هستید.

عروسک خرس خزدار

در صورتی که پوسته عروسک شما از آلوده به لکه هایی مانند لکه جوهر یا هر ماده ای رنگ داره شده است، بهتر است بلافاصله اقدام به لکه گیری آن کنید و از اثر بخشی لکه جلوگیری نمایید. برای لکه گیری می‌توانید همه به کمک دستمال و مقداری مایع شوینده استفاده نمایید و یا داخل عروسک را خالی کرده و پوسته را در داخل لباسشویی بشویید که مورد دوم بیشتر پیشنهاد می‌شود.

اگر که با لباسشویی اقدام به شستشوی عروسک می‌کنید، بعد از اینکه پوسته عروسک را جدا کردید به دلیل اینکه عروسک خزدار است و ممکن است به لباسشویی و یا خود عروسک آسیب برسد، بهتر است پوسته را داخل یک کیسه پارچه نازک گذاشته و سپس داخل ماشین لباسشویی بگذارید.

در ضمن می‌توانید خود با دست اقدام به شستن پوسته عروسک کنید. تفاوت زیادی بین راه های شستشو عروسک خزدار وجود ندارد و با هر روشی که راحت تر هستید.

بعد از مرحله شستشو، برای خشک کردن عروسک از سشوار یا گرمای بخاری استفاده نکنید! بهترین راخ برای خشک کردن عروسک قرار دادن آن در معرض نور آفتاب و خشک شدن به مرور است.

عروسک پولشی

Array

در شستن عروسک های پولشی به دلیل جنس محکم و نمدی آن نیاز به جدا کردن پوسته و محتویات از هم نیست، نیازی هم به شستشو با ماشین لباس شویی نیست. در واقع شستشوی عروسک پولشی بسیار آسان است و با دست و یک تشت آب به راحتی شسته می‌شود. فقط دقت نمایید که برای خشک کردن عروسک را در مقابل آفتاب قرار دهید، زیرا در غیر این صورت ممکن است به جنس نمدی عروسک آسیب برسد.

خرس های عروسکی از جمله معمول ترین عروسک های پولشی است که می‌توان با قراردهی در لباس شویی آن را شست و با قرار دادن در هوای آزاد و در مقابل نور خورشید آن را خشک نمود.

توجه :  حتما توجه کنید که اگر عروسک شما داری قطعات الکتریکی پخش صدا، چراغ و … هست، موقع شستشو حتما آن را تعویض نمایید.

شستن عروسک های فوم دار

عروسک فوم دار

شستشوی عروسک های فوم دار نسبت به عروسک های دیگر دردسر های بیشتری دارد. عروسک های فوم دار به دلیل نوع خاص آنها نباید در تماس مستقیم با آب قرار بگیرند. سوال اینجاست پس چگونه اقدام به شستشو و تمیز کردن آن بکنیم. شما مجبورید که یک شستشوی سطحی بکنید یا اینکه محل دوخت پارچه را پیدا کنیم، آن را بشکافیم، فوم ها دربیاوریم و بعد از آن پوسته عروسک را بشوییم.

در این مقاله به نکاتی در مورد شستشو عروسک پولشی مخصوصا شستشوی عروسک خرس پرداختیم. اگر قصد خرید انواع عروسک های ویژه خرس ولنتاین را دارید، به شما توصیه می‌کنیم که با مراجعه به سایت آبنبات، از انواع خرس ولنتاین این سایت بازدید نمایید.

عروسک های خرس پولیشی

مشاهده همه
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.