انواع پارچه ساخت عروسک های بزرگ و کوچک

پارچه مخصوص عروسک سازی

عروسک ها لوازمی هستند که برای سرگرم کردن کودکان به کار برده می شوند و علاوه بر این جنبه ی آموزشی نیز داشته و به افزایش توانایی هایی کودک کمک فراوانی می کنند.
عروسک ها معمولاً به شکل شخصیّت های گوناگون ساخته می شوند و کودکان به راحتی می توانند با آن ها ارتباط برقرار کنند.
این اسباب بازی های محبوب در شکل ها و انواع مختلفی با پارچه هایی با جنس های متفاوت ساخته می شوند که پارچه نانو در عروسک یکی از پارچه های با کیفیّت و ضدّ حساسیت به شمار می رود.
در ادامه به معرّفی انواع پارچه های مخصوص عروسک سازی می پردازیم.

Array

پارچه مخصوص عروسک سازی چیست ؟

برای معرفی پارچه های مخصوص که در ساخت عروسک به کار رفته است در ابتدا باید به معرفی انواع عروسک ها بپردازیم:

  1. عروسک های پولیشی: نام این عروسک ها از جنس پارچه ای که در تولید آن ها به کار رفته است،گرفته شده و به معنای مخملی و پرز دار می باشد. این عروسک ها با الیافی نرم مانند پرز،کرک و یا پنبه های مصنوعی و دانه های یونولیت پر می شوند که نوع این الیاف در تعیین کیفیّت این عروسک ها بسیار تأثیرگذار می باشد. اغلب عروسک های پولیشی با پارچه نانو در عروسک تولید می شوند.
  2. عروسک های هچیمال:این عروسک ها از محبوبیّت زیادی برخوردار بوده و طرفداران زیادی دارند. این عروسک ها در داخل تخم مرغ های اسباب بازی عرضه می شوند و توسّط نوازش ها یا ضربه های کودک از تخم مرغ ها بیرون می آیند.
  3. عروسک های پارچه ای:این عروسک ها از پارچه هایی با جنس های متفاوت دوخته می شوند و در هنگام خرید آن ها باید دقّت شود که عروسکی با بهترین جنس پارچه خریداری شود؛ زیرا امکان وارد شدن پرزهای این پارچه ها به ریه ی کودکان و آسیب رسیدن به کودک وجود دارد. از جمله پارچه های عالی و با کیفیّت می توان به پارچه نانو در عروسک اشاره کرد که کاملاً ضدّ حساسیت و بدون پرز بوده و در هنگام شستشو نیز بسیار مقاوم هستند.

Array

عروسک های پولیشی و عروسک های پارچه ای از پارچه تولید می شوند.
پولیشی یا همان پلاشی (Plush)، پارچه ای است پرزدار، نرم و قابل انعطاف که بیشتر در ساخت عروسک های بزرگ مانند خرس های غول پیکار به کار می رود.
عروسک های پارچه ای نیز از انواع پارچ های نانو، نمدی، مخمل، تریکو و … دوخته می شوند.
در سال های اخیر، بین انواع پارچه های مخصوص برای عروسک سازی، پارچه نانو به دلیل مزایای بسیاری که دارد مورد استقبال بیشتری قرار گرفته و در عروسک های مختلف، مخصوصا عروسک های نوزادان و کودکان کاربرد فراوانی دارد.

معرفی پارچه نانو

از بهترین پارچه های مخصوص عروسک سازی پارچه نانو است.
پارچه نانو یک پارچه ی ضدّ حسّاسیت و با کیفیّت است که امکان رشد مایت ها و حشره های ریز حاصل از گرد و غبار بر روی آن ها وجود نداشته و تجمّع عوامل حسّاسیت زا بر روی پارچه نانو امکان پذیر نمی باشد. در واقع عوامل حسّاسیت زا و خطرناک نمی توانند در پارچه های نانو رشد و نمو پیدا کنند.

مزایای پارچه نانو در تولید عروسک

مزایای پارچه نانو در عروسک ها این است که از ریه های کودکان محافظت کرده و از مبتلا شدن کودکان به آلرژی پیشگیری می کنند و همچنین مانع از بروز آسم و بیماری های تنفّسی نیز می شوند.
همچنین پارچه نانو دیرتر کثیف شده و در صورت کثیف شدن به آسانی تمیز می شود.

اهمیت خرید عروسک با پارچه های نانو برای کودک

عروسک های تولید شده با پارچه نانو در ابتدا به دلیل لطافت و نرمی که دارند، به پوست حساس کودک شما آسیب نمی زنند. همچنین به دلیل ضد حساسیت بودن و عدم رشد عوامل حساسیت زا روی پارچه، هیچ گونه خطری برای فرزند دلبند شما ندارند.
همچنین فناوری مدرن استفاده شده در تولید این پارچه ها باعث شده که عروسک ها قابل شستشو باشند و در صورت شستشوی صحیح خراب نشوند.

شما می توانید انواع عروسک های تولید شده از پارچه نانو را برای فرزندان دلبند خود با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت از فروشگاه آبنبات تهیه کنید.

 

 

سوالی دارید؟ اینجا کلیک کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp یکی ازهمکاران را انتخاب کنید
در کمتر از چند دقیقه جوابتون رو میدیم