راهنمای خرید اسباب بازی کودکان خردسال 3 تا 8 سال

راهنمای خرید اسباب بازی کودکان خردسال

اسباب بازی ها بهترین ابزار کودک برای کشف دنیای پیرامون خود است. کودکان با اسباب بازی ها تربیت می‌شوند، رشد می‌کنند و مهارت های جدید می‌آموزند. بنابراین انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان خردسال تاثیر زیادی بر سلامت روان و رشد خلاقیت آن ها دارد.

با ورود کودک به سن خردسالی ( از 3 تا 8 سالگی) تمایل بیشتری به استفاده از اسباب بازی های گوناگون نشان می‌دهند. آن ها می‌خواهند با تمام اسباب بازی ها بازی کنند و آن ها را از نزدیک لمس کنند. در چنین زمانی وظیفه والدین این است که با انتخاب بهترین اسباب بازی ها، بتوانند مهارت ها و خلاقیت های کودک خود را شکوفا کنند و مسیر رشد آن ها را هموارتر کنند.

در این مقاله سایت آبنبات به راهنمای خرید اسباب بازی کودکان خردسال 3 تا 8 سال می‌پردازیم و می‌گوییم که اسباب بازی خردسال و کودک 3 تا 8 سال خود انتخاب کنیم چه ویژگی هایی داشته باشد. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

[su_box title=”فهرست مطالب” box_color=”#d8d7d7″ title_color=”#444444″]

[su_list icon=”icon: caret-left” icon_color=”#29bbad” indent=”4″]

[/su_list]

[/su_box]

 

[su_service title=”مهم ترین ویژگی یک اسباب بازی خوب چیست؟” icon=”icon: pencil” icon_color=”#29bbad” size=”26″]

مهم ترین ویژگی یک اسباب بازی خوب چیست؟

برخی والدین به اسباب بازی ها صرفا به چشم یک ابزار سرگرمی برای کودک نگاه می‌کنند و به همین دلیل سراغ اسباب بازی هایی مانند ماشین، تفنگ، سرباز و … می‌روند. این اسباب بازی ها برای مدتی ابزار سرگرمی کودک شما می‌شود و بعد از مدتی اسباب بازی دیگری را درخواست می‌کنند.

در مقابل، والدینی هستند که اسباب بازی ها را ابزاری برای رشد و نمو کودک و در عین حال شکوفا کننده مرزهای خلاقیت و استعداد فرزند خود می‌دانند. آن ها با خرید این اسباب بازی های متفاوت برای فرزند خود، آن را تشویق به استفاده و حل مسائل

می‌کنند. ممکن است کودک در ابتدا با این اسباب بازی ها ارتباط برقرار نکنند ولی با کمی دست‌وپنجه نرم کردن، به آن ها عادت می‌کنند.

برخی از اسباب بازی ها جهت رشد سطح خلاقیت کودک در زمینه های علمی، ریاضی، هوشی، مالی و … تولید و طراحی شده اند که با به چالش کشیدن کودک خردسال، آن را به حل این مسائل تشویق می‌کنند.

 

[su_service title=”چه اسباب بازی هایی می‌تواند برای فرزند من مفید باشد؟” icon=”icon: pencil” icon_color=”#29bbad” size=”26″]

چه اسباب بازی هایی می‌تواند برای فرزند من مفید باشد؟

اسباب بازی هایی که توانایی های هنری فرزند شما را افزایش دهد: اسباب بازی هایی مانند خمیربازی، لگو ها، دفتر های رنگ‌آمیزی می‌تواند باعث افزایش توانایی هنری فرزند شما شود. با استفاده کودک خرسال خود از این اسباب بازی ها، می‌توانید درک کنید که فرزند شما چقدر در زمینه هنر استعداد دارد و چه اندازه می‌توان برای روی پرورش این استعداد تلاش کرد.

اسباب بازی هایی که خلاقیت فرزند شما را شکوفا می‌کند: برخی اسباب بازی ها مانند پازل ها، چیدنی ها، دومینو و … با به چالش کشیدن کودک سعی در افزایش سطح تمرکز و خلاقیت آن دارد. شکوفا شدن این استعدا ها، کودک شما را در آینده به فردی مبتکر و خلاق تبدیل می‌کند.

اسباب بازی هایی که کودک را به مشارکت و همکاری تشویق می‌کند: داشتن روحیه کار تیمی برای هر فردی لازم است ، فردی که روحیه کار تیمی قوی داشته باشد، در انجام کارها موفق خواهد بود و می‌تواند گروهی را رهبری کند. پس بهتر است روحیه کار تیمی را در کودکی با خرید اسباب بازی هایی که نیازمند همکاری با دیگران است، به فرزند خود پرورش دهیم، یعنی اسباب بازی هایی بخریم که کودک به تنهایی قادر به بازی کردن با آن نیست و نیازمند یکسری همکاری ها با کودکان دیگر است.

اسباب بازی هایی که هوش و حافظه کودک را تقویت کند: تقویت قدرت هوش و حافظه در کودکی باعث افزایش احتمال موفقیت در موقعیت های درسی و تحصیلی می‌شود. بهتر است با خرید بازی های فکری، مکعب های روبیک، بازی های ریاضی و … هوش و استعداد فرزندتان را در یادگیری افزایش دهید.

اسباب بازی هایی سبب افزایش مهارت های فنی کودک: بعضی از اسباب بازی ها نمونه های کوچکی از عمده وسایل فنی است که بسیاری از افراد بزرگ با آن ها کار می‌کنن. این اسباب بازی ها سبب افزایش مهارت ها و توانایی های فنی کودک می‌شود، که افزایش این مهارت ها به شدت می‌تواند در آینده کمک زیادی به انسان بکند.

 

[su_service title=”چه معیار های دیگری را در انتخاب اسباب بازی کودک خردسال رعایت کنیم؟” icon=”icon: pencil” icon_color=”#29bbad” size=”26″]

چه معیار های دیگری را در انتخاب اسباب بازی کودک خردسال رعایت کنیم؟

بجز توجه به ویژگی هایی اسباب بازی کودک خردسال، باید معیار های دیگری هم را در خرید اسباب بازی رعایت کنیم. از جمله این معیار ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کیفیت: کیفیت یکی از مهم ترین معیار های خرید اسباب بازی برای کودکان خردسال است. اسباب بازی هایی که از کیفیت بالا برخوردارند، از دوام بیشتری برخوردارند.

کیفیت بالا باعث افزایش عمر اسباب بازی می‌شود و کودک شما می‌تواند در مدت زیادی بدون مشکل خاصی با اسباب بازی خود بازی کنند.

سن مناسب: اسباب بازی ها هر گروه سنی بسته به توانایی ها و محدویت هایی نسبت به گروه سنی دیگر متفاوت است. اگر شما قصد خرید اسباب بازی کودکان خردسال 3 تا 8 سال را دارید، باید به سراغ اسباب بازی های رده سنی خردسال بروید.

استفاده از اسباب بازی های گروه های سنی متفاوت باعث عدم برقراری ارتباط بین کودک و اسباب بازی می‌شود و فرزند شما دیگر به سراغ اسباب بازی خود نمی‌رود. بهتر است اسباب بازی که انتخاب می‌کنید مناسب گروه سنی کودک باشد و در خرید اسباب بازی هم نظر کودک خردسال خود را جویا شوید.

طیف رنگی: رنگ اسباب بازی هم نکته ای بسیار مهم است که باید به آن توجه شود. کودک با اسباب بازی های دارای طیف رنگی شاد و گسترده ارتباط بیشتری برقرار می‌کند و در سلامت روانی آن تاثیر دارد. هر چه محیط بازی کودک شاداب تر و با نشاط تر باشد، کودک ارتباط بهتری با آن برقرار می‌کند.

 

[su_service title=”اسباب بازی مناسب گروه سنی خردسال را از کجا خریداری کنیم؟” icon=”icon: pencil” icon_color=”#29bbad” size=”26″]

اسباب بازی مناسب گروه سنی خردسال را از کجا خریداری کنیم؟

یکی دیگر از نکات مهم قبل از خرید اسباب بازی، محل خرید اسباب بازی است. فروشگاهی که قرار است از آن اسباب بازی بخرید باید معتبر و تمامی محصولات آن از کیفیت مناسبی برخوردار باشد. پیدا کردن چنین فروشگاهی در این شرایط کرونایی ممکن است کمی دشوار باشد، ولی ما یک فروشگاه اینترنتی معتبر به شما معرفی می‌کنیم که بهترین و با کیفیت ترین محصولات را به مناسب ترین قیمت ها در دل خود جای داده است.

فروشگاه اینترنتی آبنبات، یکی از فروشگاه های عرضه کننده انواع اسباب بازی ها و عروسک ها مناسب تمامی گروه های سنی از جمله گروه سنی کودکان 3 تا 8 سال یا همان خردسال می‌باشد. برای انتخاب بهترین اسباب بازی ها رده سنی می‌توانید با مراجعه به سایت آبنبات رده سنی مورد نظر را انتخاب کنید و بعد از بازدید و مقایسه بین انواع اسباب بازی های آن گروه سنی، بهترین مورد را انتخاب کرده و بعد از پرداخت به صورت اینترنتی، مدتی بعد درب منزل تحویل بگیرید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.